provat e dyta

eneda tarifa, provat gjenerale, provat e dyta, eurovizion, fairytale

Pjesë nga provat gjenerale të Eneda Tarifës

Shkruar nganë8 Maj 2016

  Ditën e djeshme janë zhvilluar provat gjenerale për festivalin e Eurosongut. Në përformancën shqiptare spikat thjeshtësia, saktësia vokale dhe fustani ngjyrë ari i këngëtares Eneda Tarifa. Netët gjysëmfinale të Eurovisionit do të zhvillohen në datat 10 dhe 12 maj, ku Eneda do të këndojë në natën e dytë për të siguruar një vend në […]

Lexo më shumë