mall

Eurovizion, Bushpepa shkëlqen në prova

Shkruar nganë30 Prill 2018

Eugen Bushpepa, i cili përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion këtë vit, ka shkëlqyer në provën e parë të këngës “Mall” në skenën gjigande të Lisbonës. Jo vetëm në media, por edhe në kanalin zyrtar të Eurovizionit në youtube, Bushpepa ka marrë vlerësime dhe komente shumë pozitive të cilat e cilësojnë “Mall” si një këngë mahnitëse dhe […]

Lexo më shumë

Shkruar nganë17 Prill 2018

Në kuadrin e përgatitjeve për pjesëmarrjen në Eurosong 2018, Rtsh është gati të bëjë lançimin e CD-së zyrtare të Këngës që do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event.  Pas një pune disa mujore me përgatitjen në Belgjike në ICPstudios  me producentin Jim Lowe për audion e këngës dhe lançimit me sukses të video klipit të […]

Lexo më shumë

“Mall” vjen me realizimin zyrtar

Shkruar nganë26 Mars 2018

RTSH prezanton klipin zyrtar të këngës “Mall” të kantautorit Eugent Bushpepa, i cili si fitues i Fest ’56 do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, në Lisbonë. Një klip monochrome, ku motivet shqiptare vijnë në kostumet e balerinëve me fustanellën, xhubletën e jelekun, në përfaqësim të të gjithë trevave shqiptare, ngjyrat i merr nga interpretimi i […]

Lexo më shumë

Eugent Bushpepa me “Mall” shpallet fitues i Fest ’56

Shkruar nganë24 Dhjetor 2017

Kënga “Mall” e kantautorit të njohur Eugent Bushpepa u shpall fituese e Fest ’56. Dhënia e kupës u shoqërua me emocione të shumta, brohoritje dhe duartrokitje. “Jam i kënaqur që do të përfaqësoj Shqipërinë në Eurosong” tha Bushpepa. “I jam shumë mirënjohës RTSH” shtoi ai. Mall është një krijim muzikor i vetë fituesit Eugent Bushpepa. […]

Lexo më shumë