konferenca

Fest’ 57 – Konferenca për shtyp

Shkruar nganë31 Tetor 2018

Në ambientet e Radio Tiranës është mbajtur konferenca për shtyp e Festivalit të 57-të të Këngës në RTSH. Në këtë konferencë u prezantua stafi që ka nisur tashmë punën për ngjarjen më të madhe të muzikës në vend. Martin Leka, drejtori i Festivalit prezantoi stafin me drejtor artistik sopranon Inva Mula dhe producent muzikor kompozitorin […]

Lexo më shumë

Eurovizion, Bushpepa shkëlqen në prova

Shkruar nganë30 Prill 2018

Eugen Bushpepa, i cili përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion këtë vit, ka shkëlqyer në provën e parë të këngës “Mall” në skenën gjigande të Lisbonës. Jo vetëm në media, por edhe në kanalin zyrtar të Eurovizionit në youtube, Bushpepa ka marrë vlerësime dhe komente shumë pozitive të cilat e cilësojnë “Mall” si një këngë mahnitëse dhe […]

Lexo më shumë