festivali i kenges

Promovimi i këngëve të Festivalit

Shkruar nganë11 Dhjetor 2017

Një nga risitë e Festivalit të 56-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, është ballafaqimi i këngëve konkuruese me publikun, përpara se të prezantohen në netët live në datat 21,22,23 dhjetor. Përveç RTSH-së në kanalin zyrtar, kanalin e RTSH-së në youtube, dhe faqen zyrtare të Festivalit në facebook, disa prej radiove dhe televizioneve muzikore më […]

Lexo më shumë

festtivali-rtsh

Lista e plotë e këngëve pjesëmarrëse në Festivalin e 55-të në RTSH

Shkruar nganë1 Nëntor 2016

1. Albulena Jashari “Fjalët ia lë zemrës” Muzika: Marsela Çibukaj, Briz Musaraj Teksti: Gerald Xhari 2. Classic Boys “Dashuria për jetën” Muzika: Endri Sina Teksti: Saimir Braho 3. Dilan Reka “Mos harro” Muzika: Edmond Zhulali Teksti: Agim Doçi 4. Edea Demaliaj “Besoj në ëndrra” Muzika: Fabian Asllani Teksti: Edea Demaliaj 5. Xhejni Lito “Shkon e Vjen” […]

Lexo më shumë

festivali-i-kenges-strukture-e-re-fest-55-konceptim-i-ri-rezart-aga

Festivali i Këngës në RTSH – Fest 55, strukturë dhe konceptim tërësisht të ri

Shkruar nganë10 Tetor 2016

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar në përvjetorin e 55-të të tij vjen me strukturë dhe një konceptim tërësisht të ri. Organizatorët e Festivalit që qëndron në themelin e traditës së muzikës së lehte shqipe publikuan para mediave dhe artisteve konceptimin strukturor dhe përmbajtsor që synon rikthimin e besimit të publikut por edhe të […]

Lexo më shumë