fest57

Klodiana Vata në Fest’ 57 me një premtim dashurie

Shkruar nganë3 Dhjetor 2018

Klodiana Vata në këtë debutim në Festivalin e Këngës në RTSH prezantohet me këngën “Mbrëmje e pafund” me muzikë të kompozitorit Edmond Zhulali. Sesi lindi bashkëpunimi me kompozitorin e këngës, e ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipër”, Klodiana tregon: “Krejt rastësisht kam rënë në kontakt me kompozitorin Edmond Zhulali, i cili më kishte dëgjuar duke kënduar. […]

Lexo më shumë

Kush do e shoqërojë Kelly-n në “natën performancë”?

Shkruar nganë22 Nëntor 2018

Kelly vjen në Festivalin e Këngës pas katër vitesh mungesë me një krijim krejtësisht të tijin në muzikë dhe vargje. Kënga titullohet “A më ndjen” dhe siç tregon artisti në një intervistë për “Mirëmëngjes Shqipëri”, bëhet fjalë për një histori dashurie. “Kënga flet për largësinë mes dy personave dhe gjurmët që ngelen pas kësaj largësie.” […]

Lexo më shumë

Klinti Çollaku: Nuk do merrja pjesë në festival, por…

Shkruar nganë19 Nëntor 2018

Klinti Çollaku merr pjesë për herë të parë në Festivalin e Këngës në RTSH me këngën “Me jetë”. I ftuar sot në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” në RTSH, 19 vjeçari tregoi se pjesëmarrja në festival erdhi krejt papritur. “E kam thënë në këtë studio që nuk do të merrja pjesë në festival pasi ishte ende herët […]

Lexo më shumë