fest 55

festivali, 55, finalistet, fest 55, nata finale.jpg

Këta janë finalistët e Fest’ 55!

Shkruar nganë23 Dhjetor 2016

Këta janë 14 finalistët e natës së tretë të Festivalit të Rtsh:   1. Lindita Halimi 2. Yll Limani 3. Flaka Krelani 4. Genc Salihu 5. Naim Bunjaku (Xuxi) 6. Lorela 7.Grupi Lynx 8. Rezarta Smaja 9. Agnesa Cavolli dhe Fabiola Agalliu 10.Edea Demaliaj 11.Franc Koruni 12.Dilan Reka 13. Orges Toce 14. Xhesika Polo

Lexo më shumë

festtivali-rtsh

Njoftim

Shkruar nganë1 Nëntor 2016

Stafi organizues i Festivalit të 55-të të Këngës në Radio-Televizion ka kënaqësinë t’ju njoftojë, se sonte në mbrëmje, në edicionin qendror të lajmeve në RTSH do të shpallen emrat e 24 artistëve që do të garojnë për çmimin e madh të festivalit. Fituesi i festivalit do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizionit, që do të mbahet […]

Lexo më shumë

festivali-rtsh

Fest 55, sot afati i fundit i dorëzimit të këngëve

Shkruar nganë24 Tetor 2016

Organizatorët e Festivalit të 55-të të këngës në RTSH shprehin kënaqësinë për angazhimin  deritanishëm të artistëve për t’u bërë pjesë e kësaj ngjarje të rëndësishme artistike që do të zhvillohet në fund të muajit dhjetor. Ata ndërkohë njoftojnë se afati i fundit i dorëzimit të këngëve është dita e hënë, 24 tetor. Konkurrentët janë të […]

Lexo më shumë

festivali-i-kenges-strukture-e-re-fest-55-konceptim-i-ri-rezart-aga

Festivali i Këngës në RTSH – Fest 55, strukturë dhe konceptim tërësisht të ri

Shkruar nganë10 Tetor 2016

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar në përvjetorin e 55-të të tij vjen me strukturë dhe një konceptim tërësisht të ri. Organizatorët e Festivalit që qëndron në themelin e traditës së muzikës së lehte shqipe publikuan para mediave dhe artisteve konceptimin strukturor dhe përmbajtsor që synon rikthimin e besimit të publikut por edhe të […]

Lexo më shumë