fairytale

eneda tarifa, fairytale, remix, eurovision party, summer hits

ENEDA TARIFA – FAIRYTALE REMIX

Shkruar nganë2 Gusht 2016

“Fairy Tale” dhe Eneida Tarifa, do të shoqërojë stinën e verës me ritme shpërthyese. Një version remix i këngës fituese në  festivalin e fundit të këngës në RTSH, me të cilën Shqipëria u përfaqësua në Eurosong, sapo është publikuar në kanalin You Tube të RTSH.

Lexo më shumë

eneda tarifa, provat gjenerale, provat e dyta, eurovizion, fairytale

Pjesë nga provat gjenerale të Eneda Tarifës

Shkruar nganë8 Maj 2016

  Ditën e djeshme janë zhvilluar provat gjenerale për festivalin e Eurosongut. Në përformancën shqiptare spikat thjeshtësia, saktësia vokale dhe fustani ngjyrë ari i këngëtares Eneda Tarifa. Netët gjysëmfinale të Eurovisionit do të zhvillohen në datat 10 dhe 12 maj, ku Eneda do të këndojë në natën e dytë për të siguruar një vend në […]

Lexo më shumë

shqiperia, provat, provat e para, eurovizion, eneda tarifa, fairytale, first rehersal

WiWibloggs: Eneda Tarifa, sjell thjeshtësi në provat e para

Shkruar nganë6 Maj 2016

“And that’s why I love you… Oh-oh!”, e mrekullueshmja Eneda Tarifa nga Shqiperia ka përfunduar dje provat e para të këngës së saj “Fairytale” në skenën e Eurovizionit. Delegacioni shqiptar ka menduar për një prezantim mjaft të thjeshtë këtë vit. Eneda këndon gjatë 3 minutave në qëndër të skenës, pa shumë lëvizje dhe grafikat pas […]

Lexo më shumë

Eurosong, shorti i gjysmëfinaleve: Tarifa këndon në natën e dytë

Tarifa: Prezantimi i Shqipërisë pritet të jetë madhështor

Shkruar nganë4 Maj 2016

Me 12 maj, Shqipëria do të konkurrojë në festivalin Europian, i cili zhvillohet në Stokholm, me këngën fituese në Radiotelevizionin Shqiptar, “Perralle”. Këngëtarja Eneida Tarifa, pak para nisjes, nuk ngurron të na tregojë disa detaje të performancës së saj në Eurosong ku ajo do të shfaqet me një veshje sa tradicionale aq edhe mitike. Kompozitorja […]

Lexo më shumë