eurovizion

Eurovizion, Bushpepa shkëlqen në prova

Shkruar nganë30 Prill 2018

Eugen Bushpepa, i cili përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion këtë vit, ka shkëlqyer në provën e parë të këngës “Mall” në skenën gjigande të Lisbonës. Jo vetëm në media, por edhe në kanalin zyrtar të Eurovizionit në youtube, Bushpepa ka marrë vlerësime dhe komente shumë pozitive të cilat e cilësojnë “Mall” si një këngë mahnitëse dhe […]

Lexo më shumë

Për herë të parë një superyll i muzikës ndërkombëtare do të ngjitet në skenë si i ftuar special

Për herë të parë një superyll i muzikës ndërkombëtare do të ngjitet në skenë si i ftuar special

Shkruar nganë9 Maj 2016

Për herë të parë në historinë e festivalit të këngës europiane, një yll ndërkombëtar jo-konkurrues, Justin Timberlake, do të ngjitet në skenën e Eurovizionit në Stokholm. Ai do të performojë këngën e tij më të re “Can’t stop the feeling”. “Kjo është një mundësi fantastike, jemi shumë të lumtur që Justin Timberlake do të përformojë […]

Lexo më shumë

eneda tarifa, provat gjenerale, provat e dyta, eurovizion, fairytale

Pjesë nga provat gjenerale të Eneda Tarifës

Shkruar nganë8 Maj 2016

  Ditën e djeshme janë zhvilluar provat gjenerale për festivalin e Eurosongut. Në përformancën shqiptare spikat thjeshtësia, saktësia vokale dhe fustani ngjyrë ari i këngëtares Eneda Tarifa. Netët gjysëmfinale të Eurovisionit do të zhvillohen në datat 10 dhe 12 maj, ku Eneda do të këndojë në natën e dytë për të siguruar një vend në […]

Lexo më shumë

shqiperia, provat, provat e para, eurovizion, eneda tarifa, fairytale, first rehersal

WiWibloggs: Eneda Tarifa, sjell thjeshtësi në provat e para

Shkruar nganë6 Maj 2016

“And that’s why I love you… Oh-oh!”, e mrekullueshmja Eneda Tarifa nga Shqiperia ka përfunduar dje provat e para të këngës së saj “Fairytale” në skenën e Eurovizionit. Delegacioni shqiptar ka menduar për një prezantim mjaft të thjeshtë këtë vit. Eneda këndon gjatë 3 minutave në qëndër të skenës, pa shumë lëvizje dhe grafikat pas […]

Lexo më shumë

Eurosong, shorti i gjysmëfinaleve: Tarifa këndon në natën e dytë

Tarifa: Prezantimi i Shqipërisë pritet të jetë madhështor

Shkruar nganë4 Maj 2016

Me 12 maj, Shqipëria do të konkurrojë në festivalin Europian, i cili zhvillohet në Stokholm, me këngën fituese në Radiotelevizionin Shqiptar, “Perralle”. Këngëtarja Eneida Tarifa, pak para nisjes, nuk ngurron të na tregojë disa detaje të performancës së saj në Eurosong ku ajo do të shfaqet me një veshje sa tradicionale aq edhe mitike. Kompozitorja […]

Lexo më shumë