Eneda Tarifa

eneda tarifa, fairytale, remix, eurovision party, summer hits

ENEDA TARIFA – FAIRYTALE REMIX

Shkruar nganë2 Gusht 2016

“Fairy Tale” dhe Eneida Tarifa, do të shoqërojë stinën e verës me ritme shpërthyese. Një version remix i këngës fituese në  festivalin e fundit të këngës në RTSH, me të cilën Shqipëria u përfaqësua në Eurosong, sapo është publikuar në kanalin You Tube të RTSH.

Lexo më shumë

eneda tarifa, provat gjenerale, provat e dyta, eurovizion, fairytale

Pjesë nga provat gjenerale të Eneda Tarifës

Shkruar nganë8 Maj 2016

  Ditën e djeshme janë zhvilluar provat gjenerale për festivalin e Eurosongut. Në përformancën shqiptare spikat thjeshtësia, saktësia vokale dhe fustani ngjyrë ari i këngëtares Eneda Tarifa. Netët gjysëmfinale të Eurovisionit do të zhvillohen në datat 10 dhe 12 maj, ku Eneda do të këndojë në natën e dytë për të siguruar një vend në […]

Lexo më shumë

shqiperia, provat, provat e para, eurovizion, eneda tarifa, fairytale, first rehersal

WiWibloggs: Eneda Tarifa, sjell thjeshtësi në provat e para

Shkruar nganë6 Maj 2016

“And that’s why I love you… Oh-oh!”, e mrekullueshmja Eneda Tarifa nga Shqiperia ka përfunduar dje provat e para të këngës së saj “Fairytale” në skenën e Eurovizionit. Delegacioni shqiptar ka menduar për një prezantim mjaft të thjeshtë këtë vit. Eneda këndon gjatë 3 minutave në qëndër të skenës, pa shumë lëvizje dhe grafikat pas […]

Lexo më shumë

Eurosong, shorti i gjysmëfinaleve: Tarifa këndon në natën e dytë

Eurosong, shorti i gjysmëfinaleve: Tarifa këndon në natën e dytë

Shkruar nganë25 Janar 2016

Kryeqyteti suedez, Stokholmi, është kthyer sot në fokusin e medias europiane për të mesuar se si do të garojnë vendet pjesëmarrëse në gjysmefinalet e Eurovision Song Contest 2016. Në një ceremoni speciale, shorti për gjysmëfinalet është hedhur në City Hall në Stokholm që do të jetë qyteti mikpritës i këtij edicioni të Eurosongut. Shqipëria do […]

Lexo më shumë