December 20, 2017  /  Endri dhe Stefi

Muzika: Endri Prifti

Teksti: Endri Prifti

Kendon: Endri & Stefi

 

Mesazh

Te rrita, te mesova, te studiova, te bera te arije gjithcka ne jete,

po pse vall’ ku je ti tani , qoft ‘ erresire apo drite, qoft’ diell apo shi,

jo sje mir.

E di ku ndodhesh, ta tregojne syte,

ne cfare gjendje je ti tani,

buzeqeshja jote e ngrire, jo nuk flet per dashuri,

po vret veten me beso, per nje fjale mendo,

qe mban emrin jet.

 

E si mund te fle,

e si mund te jetoj,

ku diku tjeter, diku tjeter

ti ben droge.

E si mund te fle,

e si mund te jetoj,

ku diku tjeter, diku tjeter

xhiron porn.

O ju mama, o ju baba, kujdesuni, kujdesuni per femijet tane.

Lalalalala lalalala lalalalala lalala lalalala .