Arkivat

Vikena Kamenica nuk do të jetë pjesë e Festivalit të 57-të në RTSH

3 Dhjetor 2018

Kënga “Natën e mirë”, e këngëtares Vikena Kamenica nuk do të jetë pjesë e konkurrimit në Fesivalin e 57-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar. Artistja është tërhequr nga gara për shkak të disa impenjimeve të papritura profesionale, të cilat janë bërë pengesë për të repektuar vijueshmërinë dhe rregulloren e Festivalit. Sipas rregullores së Festivalit […]

Lexo më shumë

Klodiana Vata në Fest’ 57 me një premtim dashurie

3 Dhjetor 2018

Klodiana Vata në këtë debutim në Festivalin e Këngës në RTSH prezantohet me këngën “Mbrëmje e pafund” me muzikë të kompozitorit Edmond Zhulali. Sesi lindi bashkëpunimi me kompozitorin e këngës, e ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipër”, Klodiana tregon: “Krejt rastësisht kam rënë në kontakt me kompozitorin Edmond Zhulali, i cili më kishte dëgjuar duke kënduar. […]

Lexo më shumë

Aurel Thëllimi, kujt i kushtohet “Të dua ty”?

30 Nëntor 2018

Aurel Thëllimi në Festivalin e Këngës rikthehet pas 12 vitesh me baladën “Të dua ty”. Në një intervistë për emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” Thëllimi tregon më shumë për këngën. “Termi dashuri në këngë nuk është personifikuar vetëm tek një individ. Ka një dimension më të gjerë. Te kjo dashuri janë të katër stinët e jetës, të […]

Lexo më shumë

Elton Deda: “Kurrë s’do më duash siç të dua unë”

29 Nëntor 2018

Kantautori Elton Deda prezantohet në Fest’ 57 me “Qetësisht”, një këngë për jetën. “Pas gjithë gjërave që kam kaluar në jetë, i them jetës që unë ty do të të kuptoj qetësisht, do të të marr qetësisht. Nuk përleshem dot me jetën.” – tregon kantautori për mesazhin e këngës në intervistën e tij për emisionin […]

Lexo më shumë

Bruno Pollogati: Në Eurovision jemi përfaqësuar denjësisht, jemi krenarë

28 Nëntor 2018

Bruno Pollogati prezantohet këtë vit në Festivalin e Këngës në RTSH me një këngë funky-pop të titulluar “Nuk ka stop”. I ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, Bruno tregon më shumë për këtë këngë. “Për mua është hera e parë që në repertor kam një këngë funky-pop. Doja të prezantohesha ndryshe nga herët e tjera.” Bruno […]

Lexo më shumë

Dilan Reka: Performanca në Festivalin e Këngës si në MTV

27 Nëntor 2018

Dilan Reka vjen këtë vit për herë të tretë në Festivalin e Këngës në RTSH me një histori personale. I ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, Dilani ka zbuluar detaje të këngës. “Është një histori personale. Kënga i dedikohet të gjithë atyre që më kanë mbyllur dyert dhe që nuk më kanë mbështetur atëherë kur kam […]

Lexo më shumë

Shfaq më shumë