Arkivat

Ermal Meta: Ndihem i nderuar dhe i emocionuar që vij në Festival

19 Dhjetor 2018

Siç është bërë me dije edhe më herët, Ermal Meta do të jetë i ftuari i natës së parë të Fest’ 57. Artisti ka mbërritur mbrëmë në Tiranë ndërsa sot është mbajtur konferenca për shtyp. Meta u shpreh i nderuar dhe i emocionuar që do të jetë në skenën e Festivalit të Këngës si i […]

Lexo më shumë

Soni Malaj: “Në festival vij me një performancë shpërthyese”

17 Dhjetor 2018

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet që kam në skenë, më duhet të prezantohem me një material të kuruar, që të më përfaqësojë në këtë stad profesional në të cilin […]

Lexo më shumë

Mirud: “Po shkruaja këngën kur mora lajmin se…”

17 Dhjetor 2018

Mirud prezantohet në Festivalin e Këngës në RTSH me këngën “Nënë”. Kjo këngë është shkruar katër vite më parë. “Nuk e dija se ku do ta publikoja këngën, por arritëm ta kemi në këtë nivel me punën e palodhshme që kemi bërë së bashku me Elhaida Danin.” – tregon Mirud për “Mirëmëngjes Shqipëri”. Në këtë […]

Lexo më shumë

Artemisa Mithi dhe Febi Shkurti: Kënga jonë edhe jashtë kufijve

15 Dhjetor 2018

Artemisa Mithi dhe Febi Shkurti janë bërë bashkë në duetin që prezantojnë në Festivalin e Këngës. Në këtë atmosferë që i ka bërë këngëtarët të ndihen mirë, me emocione pozitive dhe përgjegjësi siç janë shprehur vet ata, Artemisa dhe Febi tregojnë për bashkëpunimin e tyre. “Unë e ftova Artemisën sepse doja që mesazhit të këngës […]

Lexo më shumë

Marko Strazimiri: “Leyla” fenomeni social që vijon të ndodhë

15 Dhjetor 2018

Një nga duetet e Fest’ 57 është edhe ai mes Marko Strazimirit dhe Imbros. Të dy këngëtarët vijnë për herë të parë në Festivalin e Këngës në RTSH dhe këtë ngjizje artistike e ka bërë autori i këngës Adrian Hila. “Ideja ishte e kompozitorit i cili mendoi se dy zërat tanë do të shkonin mirë […]

Lexo më shumë

Lorela Sejdini: Me këtë këngë dua të jap imazhin e dashurisë së vërtetë

15 Dhjetor 2018

“Vetmi” titullohet kënga me të cilën Lorela Sejdini vjen në Festivalin e Këngës. Në këtë pjesëmarrje të dytë në festival, 22 vjeçarja vjen si krijuese e këngës së saj në muzikë e vargje. Një baladë e cila flet për zhgënjimin që vjen nga një histori dashurie e përfunduar. “Me këtë këngë dua të jap imazhin […]

Lexo më shumë

Shfaq më shumë