Arkiva

Fest ’56 në RTSH, regjisori Kuke: Do të bëjmë një festë të bukur të madhe të muzikës

20 Dhjetor 2017

Ethet e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH,  ngjarja më e madhe muzikore e vitit, po shtohen dita – ditës. Gazetarja e RTSH  Mira Tuci e cila e ndjek nga afër përgatijet për këtë eveniment në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, zhvilloi një bisede me regjisorin e njohur Pali Kuke. Pali ky është festivali […]

Lexo më shumë

Të tjera surpriza e të ftuar na presin në Fest’ 56!

18 Dhjetor 2017

Organizatorët e edicionit të 56-të zbulojnë të tjera detaje nga mbrëmjet e Festivalit. Autori dhe drejtuesi i këtij Festivali, Adi Krasta, nuk do të jetë i vetëm në skenën e rrallë të ndërtuar për festën më të madhe të muzikës në vend. Natën e parë, përveç kumbarit të kësaj feste, kantautorit Riccardo Cocciante, i cili […]

Lexo më shumë

Festivalin i 56 të i Këngës në RTSH, regjisori Kuke drejton përgatitjet e fundit

18 Dhjetor 2017

Edhe tre ditë dhe Festivali i 56-të i Këngës në RTSH do të ngrejë siparin e tij. Në Pallatin e Kongreseve po bëhen përgatitjet e fundit. Ajo që feks më tepër është skena shkëlqyese, me një hark magjik në ngjyra të arta dhe argjendta, krijuar nga skenografi Alban Çifligu, skenë që tashmë është në përfundim [...]
Lexo më shumë

Fest’ 56 – një tjetër e ftuar speciale

16 Dhjetor 2017

Një personalitet i rrallë artistik që prodhoi show bizi shqiptar i viteve ‘90-të, pritet të ngjitet në skenën e Festivalit më të madh në vend. Plot këngëtare të tjera tentuan të ndiqnin gjurmët e saj, por mbetën përpjekje të mundimshme që filluan e mbaruan me veshjen, lookun, sepse askush nuk i afrohej dot kurajos skenike […]

Lexo më shumë

Njoftim: Fillon shitja e biletave për Fest’ 56!

13 Dhjetor 2017

Njoftojmë publikun, se kanë dalë në shitje biletat për edicionin e 56-të të Këngës në RTSH! Ato mund t’i gjeni në sportelin e Pallatit të Kongreseve, si edhe në sportelet e Radio Tiranës dhe Televizionit Shqiptar. Festa më e madhe e muzikës shqiptare është fare pranë. Emrat e njohur të këngës, të ftuarit specialë, elementet […]

Lexo më shumë

Promovimi i këngëve të Festivalit

11 Dhjetor 2017

Një nga risitë e Festivalit të 56-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, është ballafaqimi i këngëve konkuruese me publikun, përpara se të prezantohen në netët live në datat 21,22,23 dhjetor. Përveç RTSH-së në kanalin zyrtar, kanalin e RTSH-së në youtube, dhe faqen zyrtare të Festivalit në facebook, disa prej radiove dhe televizioneve muzikore më […]

Lexo më shumë

Shfaq më shumë