Arkivat

Robert Berisha do t’i këndojë Nora Istrefit në Festivalin e RTSH-së?

11 Nëntor 2019

Robert Berisha është një prej muzikantëve më të njohur në Kosovë dhe jo vetëm. Prej vitesh, ai ka spikatur si instrumentalist në disa vegla muzikore si fizarmonikë apo piano dhe kjo nuk është aspak e pazakonshme. Kjo për faktin që vetë Roberti vjen nga një familje e tërë muzikantësh, që nga babai i tij, e […]

Lexo më shumë

Profil – Albërie Hadërgjonaj

8 Nëntor 2019

Ikona e muzikes se lehte shqiptare! Pas një mungese prej 13 vitesh, kampionia e Festivalit të Këngës, rikthehet në edicionin e 58-të  te festivalit. Me një zë dhe paraqitje skenike si askush, Albëria numëron 5 pjesëmarrje te sukseshme në Festivalin e këngës me këngë që kanë mbetur hite si “Lozonjare” apo “Ah sikur kjo jetë” dhe […]

Lexo më shumë

Profil: Aldo Bardhi

8 Nëntor 2019

Aldo Bardhi është një nga emrat më premtues, prurje e “shkollës” së quajtur X Factor Albania. Aty, ai diti të fitojë zemrat e publikut me performancat e tij që e çuan deri në finalen e madhe të X Factor 2. Ai spikat si një nga zërat më të mirë RnB që publiku shqiptar ka në […]

Lexo më shumë

Festivali i 58-të i Këngës në RTSH vazhdon “traditën” e risive: Zbuloni të rejat e këtij edicioni!

8 Nëntor 2019

Një nga cilësitë e produksioneve të Festivalit të 58-të të Këngës në RTSH ndër vite, është fakti që është sjellë ndryshe për publikun… që nga mënyra e organizimit, prezantuesit dhe deri te juria apo mënyra e votimit. Këtë vit, produksioni i Festivalit i është besuar dy emrave të njohur në median dhe spektaklet shqiptare, Vera […]

Lexo më shumë

Nis countdown-i: Zbulohen datat kur do të mbahet Festivali i 58-të i Këngës në RTSH!

8 Nëntor 2019

Festivali i Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar ka ndezur motorët e tij dhe ka filluar nga puna për ngjarjen më të madhe muzikore të vitit. Plot 20 këngëtarë të mirënjohur, si Elvana Gjata, Arilena Ara, Olta Boka, Albërie Hadërgjonaj, Eli Fara, Bojken Lako etj, do të ngjiten në skenën e festivalit për të performuar e për […]

Lexo më shumë

Të dhëna për mbrojtjen e të dhënave për pjesëmarrjen në televotimin e Festivalit Evropian të Këngës 2019

2 Maj 2019

Të dhëna për mbrojtjen e të dhënave për pjesëmarrjen në televotimin e Festivalit Evropian të Këngës 2019 Informacioni i mëposhtëm ka për qëllim t’ju japë të dhëna si pjesëmarrës në televotimin për Festivalin Evropian të Këngës 2019 lidhur me proçesimin e të dhënave tuaja personale nga ana jonë si dhe për të drejtat tuaja bazuar në ligjin […]

Lexo më shumë

Shfaq më shumë