• Kreu
  • / Nga Pjesëmmarrësit e Fest’ 57

Artemisa Mithi dhe Febi Shkurti: Kënga jonë edhe jashtë kufijve

15 Dhjetor 2018

Artemisa Mithi dhe Febi Shkurti janë bërë bashkë në duetin që prezantojnë në Festivalin e Këngës. Në këtë atmosferë që i ka bërë këngëtarët të ndihen mirë, me emocione pozitive dhe përgjegjësi siç janë shprehur vet ata, Artemisa dhe Febi tregojnë për bashkëpunimin e tyre. “Unë e ftova Artemisën sepse doja që mesazhit të këngës […]

Lexo më shumë

Marko Strazimiri: “Leyla” fenomeni social që vijon të ndodhë

15 Dhjetor 2018

Një nga duetet e Fest’ 57 është edhe ai mes Marko Strazimirit dhe Imbros. Të dy këngëtarët vijnë për herë të parë në Festivalin e Këngës në RTSH dhe këtë ngjizje artistike e ka bërë autori i këngës Adrian Hila. “Ideja ishte e kompozitorit i cili mendoi se dy zërat tanë do të shkonin mirë […]

Lexo më shumë

Lorela Sejdini: Me këtë këngë dua të jap imazhin e dashurisë së vërtetë

15 Dhjetor 2018

“Vetmi” titullohet kënga me të cilën Lorela Sejdini vjen në Festivalin e Këngës. Në këtë pjesëmarrje të dytë në festival, 22 vjeçarja vjen si krijuese e këngës së saj në muzikë e vargje. Një baladë e cila flet për zhgënjimin që vjen nga një histori dashurie e përfunduar. “Me këtë këngë dua të jap imazhin […]

Lexo më shumë

Mësoni stilisten që do të kurojë imazhin e prezantueses në Fest’ 57

14 Dhjetor 2018

Festivali i Këngës është festa e këngëve të bukura të muzikës së lehtë. Jo vetëm kaq, por edhe festë e emocioneve dhe elementeve të spektaklit. E kur flasim për spektaklin, imazhi padyshim që ka rëndësinë e vet. Në këtë fotografi shohim prezantuesen e Fest’ 57, Ana Golja, e cila ndodhet në atelienë e stilistes së […]

Lexo më shumë

Erza Muçolli e ftuar speciale në finalen e Fest’ 57

14 Dhjetor 2018

Erza Muçolli, 13 vjeçarja e talentuar që befasoi jurinë e “France’s got talent”, do të jetë e ftuar speciale në finalen e Festivalit të Këngës në RTSH. Siç mësohet nga drejtorja artistike e festivalit, Inva Mula, Erza do të ngjitet në skenë për të përshëndetur publikun shqiptar me zërin e saj, shoqëruar nga një kor […]

Lexo më shumë

Stafi i Fest’ 57 zbulon detaje të reja

11 Dhjetor 2018

Viktor Zhusti dhe Ana Golja, aktore, producente, këngëtare në Kanada do të jenë prezantuesit e Festivalit të 57-të në RTSh. Dyshja e zgjedhur u prezantua përmes një konference për shtyp, që u mbajt nga Drejtuesit e këtij edicioni në ambientet e Radio Televizionit Shqiptar. Gjithashtu gjatë konferencës u publikuan disa nga elementët e spektaklit të […]

Lexo më shumë

Shfaq më shumë