Nga pjesëmarrësit e Fest 57 / Faqe2

Elton Deda: “Kurrë s’do më duash siç të dua unë”

Shkruar nganë29 Nëntor 2018

Kantautori Elton Deda prezantohet në Fest’ 57 me “Qetësisht”, një këngë për jetën. “Pas gjithë gjërave që kam kaluar në jetë, i them jetës që unë ty do të të kuptoj qetësisht, do të të marr qetësisht. Nuk përleshem dot me jetën.” – tregon kantautori për mesazhin e këngës në intervistën e tij për emisionin […]

Lexo më shumë

Bruno Pollogati: Në Eurovision jemi përfaqësuar denjësisht, jemi krenarë

Shkruar nganë28 Nëntor 2018

Bruno Pollogati prezantohet këtë vit në Festivalin e Këngës në RTSH me një këngë funky-pop të titulluar “Nuk ka stop”. I ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, Bruno tregon më shumë për këtë këngë. “Për mua është hera e parë që në repertor kam një këngë funky-pop. Doja të prezantohesha ndryshe nga herët e tjera.” Bruno […]

Lexo më shumë

Dilan Reka: Performanca në Festivalin e Këngës si në MTV

Shkruar nganë27 Nëntor 2018

Dilan Reka vjen këtë vit për herë të tretë në Festivalin e Këngës në RTSH me një histori personale. I ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, Dilani ka zbuluar detaje të këngës. “Është një histori personale. Kënga i dedikohet të gjithë atyre që më kanë mbyllur dyert dhe që nuk më kanë mbështetur atëherë kur kam […]

Lexo më shumë

Alar Band: Ja sheshi, ja mejdani!

Shkruar nganë26 Nëntor 2018

Alar Band është grupi që prezantohet për herë të parë në Festivalin e Këngës në RTSH. Sot në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, djemtë premtuan se do të vijnë me një këngë ndryshe. “E veçanta është se kënga do të jetë e një stili ndryshe, jo si këngët që kemi realizuar deri tani.” – tregon vokalisti i […]

Lexo më shumë

Kush do e shoqërojë Kelly-n në “natën performancë”?

Shkruar nganë22 Nëntor 2018

Kelly vjen në Festivalin e Këngës pas katër vitesh mungesë me një krijim krejtësisht të tijin në muzikë dhe vargje. Kënga titullohet “A më ndjen” dhe siç tregon artisti në një intervistë për “Mirëmëngjes Shqipëri”, bëhet fjalë për një histori dashurie. “Kënga flet për largësinë mes dy personave dhe gjurmët që ngelen pas kësaj largësie.” […]

Lexo më shumë

Orgesa Zaimi zbulon detajet e këngës dhe performancës në skenën e Fest’ 57

Shkruar nganë21 Nëntor 2018

Orgesa Zaimi prezantohet për here të tretë në Festivalin e Këngës në RTSH me një krijim të Gentian Lakos në muzikë dhe tekst. “Mora një telefonatë nga Genti Lako. Kur dëgjova demon e këngës, m’u mbush mendja pasi me Gentin kemi dhe shije të ngjashme muzikore.” – u shpreh Orgesa sot gjatë intervistës në “Mirëmëngjes […]

Lexo më shumë

Kush është Babela e këngës së Kujtim Prodanit në Fest’ 57?

Shkruar nganë20 Nëntor 2018

Pas shtatë vitesh mungesë Kujtim Prodani kthehet në garën e Festivalit me këngën “Babela”, një histori pëlqimi e kantautorit me shoqen e bankës së klasës së tetë të kantautorit. Prodani, i ftuar sot në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” në RTSH tregoi se cili ishte ngacmimi që çoi në realizimin e kësaj kënge. “Para tre apo katër […]

Lexo më shumë

Klinti Çollaku: Nuk do merrja pjesë në festival, por…

Shkruar nganë19 Nëntor 2018

Klinti Çollaku merr pjesë për herë të parë në Festivalin e Këngës në RTSH me këngën “Me jetë”. I ftuar sot në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” në RTSH, 19 vjeçari tregoi se pjesëmarrja në festival erdhi krejt papritur. “E kam thënë në këtë studio që nuk do të merrja pjesë në festival pasi ishte ende herët […]

Lexo më shumë