Fest 58

Aperi Fest – Çdo ditë në RTSH

Shkruar nganë6 Dhjetor 2019

APERI FEST Ata kanë nisur përgatitjet, atmosfera e garës ndihet në ajër. Radio Televizioni Shqiptar vjen çdo ditë me një hapësirë kushtuar këngëtarëve, artistëvë pjesëmarrës në edicionin e 58 –të të Festivalit të Këngës. Çdo ditë – ora 19:00 në RTSH 1 HD 🎹

Lexo më shumë

Profil – Albërie Hadërgjonaj

Shkruar nganë8 Nëntor 2019

Ikona e muzikes se lehte shqiptare! Pas një mungese prej 13 vitesh, kampionia e Festivalit të Këngës, rikthehet në edicionin e 58-të  te festivalit. Me një zë dhe paraqitje skenike si askush, Albëria numëron 5 pjesëmarrje te sukseshme në Festivalin e këngës me këngë që kanë mbetur hite si “Lozonjare” apo “Ah sikur kjo jetë” dhe […]

Lexo më shumë

Profil: Aldo Bardhi

Shkruar nganë8 Nëntor 2019

Aldo Bardhi është një nga emrat më premtues, prurje e “shkollës” së quajtur X Factor Albania. Aty, ai diti të fitojë zemrat e publikut me performancat e tij që e çuan deri në finalen e madhe të X Factor 2. Ai spikat si një nga zërat më të mirë RnB që publiku shqiptar ka në […]

Lexo më shumë

Festivali i 58-të i Këngës në RTSH vazhdon “traditën” e risive: Zbuloni të rejat e këtij edicioni!

Shkruar nganë8 Nëntor 2019

Një nga cilësitë e produksioneve të Festivalit të 58-të të Këngës në RTSH ndër vite, është fakti që është sjellë ndryshe për publikun… që nga mënyra e organizimit, prezantuesit dhe deri te juria apo mënyra e votimit. Këtë vit, produksioni i Festivalit i është besuar dy emrave të njohur në median dhe spektaklet shqiptare, Vera […]

Lexo më shumë