• Kreu
  • / Arkiva për Autorin

Autori: Andia

Të dhëna për mbrojtjen e të dhënave për pjesëmarrjen në televotimin e Festivalit Evropian të Këngës 2019

Shkruar nganë2 Maj 2019

Të dhëna për mbrojtjen e të dhënave për pjesëmarrjen në televotimin e Festivalit Evropian të Këngës 2019 Informacioni i mëposhtëm ka për qëllim t’ju japë të dhëna si pjesëmarrës në televotimin për Festivalin Evropian të Këngës 2019 lidhur me proçesimin e të dhënave tuaja personale nga ana jonë si dhe për të drejtat tuaja bazuar në ligjin […]

Lexo më shumë

Nisin xhirimet për videon e këngës “Ktheju tokës

Shkruar nganë5 Mars 2019

Kanë nisur xhirimet e videoklipit të këngës “Ktheju tokës”, me të cilën Shqipëria do të prezantohet në Eurovision, në Tel Aviv. Klipi, i cili po punohet nga Triangle Media Group, është konceptuar në një mënyrë mjaft të veçantë. Bazuar mbi mesazhin e fortë të këngës, video do të jetë shija e parë e asaj që […]

Lexo më shumë

Mirud: “Po shkruaja këngën kur mora lajmin se…”

Shkruar nganë17 Dhjetor 2018

Mirud prezantohet në Festivalin e Këngës në RTSH me këngën “Nënë”. Kjo këngë është shkruar katër vite më parë. “Nuk e dija se ku do ta publikoja këngën, por arritëm ta kemi në këtë nivel me punën e palodhshme që kemi bërë së bashku me Elhaida Danin.” – tregon Mirud për “Mirëmëngjes Shqipëri”. Në këtë […]

Lexo më shumë

Artemisa Mithi dhe Febi Shkurti: Kënga jonë edhe jashtë kufijve

Shkruar nganë15 Dhjetor 2018

Artemisa Mithi dhe Febi Shkurti janë bërë bashkë në duetin që prezantojnë në Festivalin e Këngës. Në këtë atmosferë që i ka bërë këngëtarët të ndihen mirë, me emocione pozitive dhe përgjegjësi siç janë shprehur vet ata, Artemisa dhe Febi tregojnë për bashkëpunimin e tyre. “Unë e ftova Artemisën sepse doja që mesazhit të këngës […]

Lexo më shumë

Lorela Sejdini: Me këtë këngë dua të jap imazhin e dashurisë së vërtetë

Shkruar nganë15 Dhjetor 2018

“Vetmi” titullohet kënga me të cilën Lorela Sejdini vjen në Festivalin e Këngës. Në këtë pjesëmarrje të dytë në festival, 22 vjeçarja vjen si krijuese e këngës së saj në muzikë e vargje. Një baladë e cila flet për zhgënjimin që vjen nga një histori dashurie e përfunduar. “Me këtë këngë dua të jap imazhin […]

Lexo më shumë

Shfaq më shumë