Kujtim Prodani

Për gati 30 vite në muzikë, kantautori Kujtim Prodani, është prezantuar pranë publikut me krijime mjaft të veçanta. Disa prej tyre janë kënduar në skenën e Festivalit të Këngës: “Ju të dashurat e mia” (Fest’ 42), “Theva [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Klodiana Vata

Klodiana Vata, ka nisur të këndojë që në moshën 6 vjeçare. Ka marrë pjesë në shumë kompeticione brenda dhe jashtë vendit. Njëri prej tyre është pjesëmarrja në "Les Voix De la Scene" në Lion të Francës ku fiton çmimin e parë [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Klinti Çollaku

Klinti Çollaku është një nga zërat e rinj më të mirë, të cilin e kemi dëgjuar në spektaklin e talenteve të reja “Gjeniu i vogël” teksa këndonte “Makina e memories”, “Belle” apo dhe “Sytë e tu”. Triumfi në një tjetër [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Kelly

Kelly vjen për herë të katërt në Festivalin e Këngës në RTSH. Pjesëmarrja e tij e parë ka qenë në vitin 2009 me këngën "Ajo". Tre vite më vonë do të këndonte "Ylli im polar" dhe në vitin 2014 këngën "Nëse ti do". Këngëtari [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Alar Band

“Alar Band" është grupi i pesë djemve nga qyteti i Elbasanit formuar në vitin 2013. Dikur nxënës të talentuar të shkollës së muzikës "Onufri" në Elbasan, Xhieldo Hyseni (vokalist), Ardit Serica (piano) Renato Kodra [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Jonida Maliqi

Jonida Maliqi, këngëtarja me vokalin e veçantë dhe stilin e pangatërrueshëm, ka prekur skenën e Festivalit të Këngës që në moshën 13 vjeçare në duetin me Aleksandër Rrapin, "Planeti i fëmijëve", në vitin 1995 dhe dy vite më [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Shfaq më shumë