Lorela Sejdini

Lorela Sejdini e ka pjesëmarrjen e dytë këtë vit në Festivalin e Këngës në RTSH pas debutimit vitin e kaluar me këngën "Pritëm edhe pak" e kompozuar nga Florent Boshnjaku dhe me tekst të Ylli Limanit. Këngëtarja, e cila [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Kujtim Prodani

Për gati 30 vite në muzikë, kantautori Kujtim Prodani, është prezantuar pranë publikut me krijime mjaft të veçanta. Disa prej tyre janë kënduar në skenën e Festivalit të Këngës: “Ju të dashurat e mia” (Fest’ 42), “Theva [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Klodiana Vata

Klodiana Vata, ka nisur të këndojë që në moshën 6 vjeçare. Ka marrë pjesë në shumë kompeticione brenda dhe jashtë vendit. Njëri prej tyre është pjesëmarrja në "Les Voix De la Scene" në Lion të Francës ku fiton çmimin e parë [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Klinti Çollaku

Klinti Çollaku është një nga zërat e rinj më të mirë, të cilin e kemi dëgjuar në spektaklin e talenteve të reja “Gjeniu i vogël” teksa këndonte “Makina e memories”, “Belle” apo dhe “Sytë e tu”. Triumfi në një tjetër [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Kelly

Kelly vjen për herë të katërt në Festivalin e Këngës në RTSH. Pjesëmarrja e tij e parë ka qenë në vitin 2009 me këngën "Ajo". Tre vite më vonë do të këndonte "Ylli im polar" dhe në vitin 2014 këngën "Nëse ti do". Këngëtari [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Alar Band

“Alar Band" është grupi i pesë djemve nga qyteti i Elbasanit formuar në vitin 2013. Dikur nxënës të talentuar të shkollës së muzikës "Onufri" në Elbasan, Xhieldo Hyseni (vokalist), Ardit Serica (piano) Renato Kodra [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Shfaq më shumë