Lidia Lufi

Lidia Lufi

Biografia

Lidia Lufi spikati për vokalin që në pjesëmarrjen e saj në “The Voice of Albania” duke arritur deri në finale. Vitin e kaluar mori pjesë në festivalin e muzikës qytetare në Shkodër duke fituar çmimin e dytë me këngën “Vajza shkodrane”. Vetëm pak muaj më parë këngëtarja nga Shkodra realizoi këngën dhe videoklipin e saj të parë, të titulluar “Home”. 20 vjeçarja ngjitet në skenën e Festivali të Këngës në RTSH për herë të parë. Kënga që Lidia do të interpretojë titullohet “Rrëfehem” më muzikë nga Enis Mullaj dhe tekst të vetë Lidia Lufit.

Video