Eugent Bushpepa

Eugent Bushpepa

Biografia

MALL

STROFA 1

Nje pritje e gjate

E embel e zjarrte

Ca hapa trokasin si zemer kete nate

Une ndjek ritmin e saj

Dy duar qe zgjaten perpijne ne ngrohtesi

Ky mall qe te djeg nuk njeh kufi as largesi

PARA REF 1

Asgje ne kete bote nuk mund ta shprehe dot ndjesine

Kur zemrat bashkohen dhe prape rrahin si nje

STROFA 2

Dua te hesht ne kete nate i shtrire ne kete shtrat

Ku endrrat hyjnore sherojne cdo plage

Te shoh portretin e saj

Momentet kalojne

Sekondat nuk falin

Oret pasojne por ndjenjen se ndalin, jo

PRE REF 2

Si me magji hena shikimet perpin

Me sjell vegimin tend

REFREN

Lot i pathare ndricoje kete nate

Sonte kumbo prej shpirtit pa fjale

Vetem nje cast dhimbja te me ndale

Ky lot i pathare nje dite do shteroje

Nga puthjet e zjarrta qe enderroi

Ne ate cast dhimbja do ndaloje

STROFA 3

E embel kjo jete por nuk njeh kufi

Here na perkedhel here na krijon largesi

Ty te kam larg

Me ben te luftoj kur fuqite kane shteruar

Te enderroj edhe kur zgjuar jam

PRE REF 3

Si me magji hena shikimet perpin

Syte tane puqen serish edhe pse eshte fantazi

Jeten do ta fal ty

REFREN

Lot i pathare…