Valon Shehu

Valon Shehu u bë i njohur fillimisht në talent show të ndryshëm në Shqipëri, por famën e preku në skenën e Top Fest 4, në maj të 2007-ës me këngën “Sa do të doja”. Përgjatë mbi 12 viteve karrierë, Valon Shehu ka rrëmbyer [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Tiri

Tiri Gjoci ishte vetëm 14 vjeç kur u ngjit në skenë për të performuar që prej asaj moshe është bërë pjesë e disa prej eventeve më të rëndësishme të muzikës shqiptare. Në vitin 2014, ai fitoi çmimin “Grupi më i mirë” bashkë [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Stresi

Ndonëse disa prej jush mund ta njohin si “bad boy”-n më të njohur të qytetit, Stresi është një nga reperët më të pëlqyer nga adoleshentët dhe të rinjtë shqiptarë e kjo e ka një arsye. Gjatë një karriere që nisi në vitin [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Wendy Mancaku

Wendi Mancaku e ka nisur karrierën e saj në moshën 9 vjeçare në spektaklin “Një këngë për ty” me grupin “Yllkat” , me të cilën u shpall fituese. Një vit më vonë, në vitin 2010, Wendi u bë pjesë e “Gjeniu i Vogël” e më pas [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Sara Bajraktari

Sara është “e vogla” e Festivali të Këngës e kjo për shkak të moshës së saj fare të re. Ndonëse mbi supe ka vetëm 15 vite, Sara numëron një sërë daljesh në skenë me të cilat na ka mahnitur të gjithë. Dalja e saj e parë [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Robert Berisha

Familja Berisha në Kosovë ka nxjerrë nga dera e saj një sërë muzikantësh, që nga Tomorr Berisha e deri te Robert Berisha. Ndonëse në muzikë Roberti ka një karrierë që zgjatet në vite si muzikant, kryesisht si instrument, [...]

Lexo më shumë

Shiko më shumë

Shfaq më shumë